Како добити ранк у тенису

<бр/>

У 11 година можете добити 3 младића у тенису. За то је неопходно учествовати на најмање десет самитарних састанака. Као резултат такмичења неопходно је освојити 2 спортиста који немају категорију и један други спортиста. Друга категорија младих може се добити након 12 година старости и под условом да се утакмица са тенисерима другог реда добија двапут и једном са првокласним играчем. Поред тога, мораће учествовати на 12 такмичења током целе године.

Када је тенисер стар 13 година, требало би да учествује на 12 утакмица годишње и победи два првопласирана играча и власника 3. одрасле категорије. У свим условима спортиста постаје власник прве младалачке категорије.

Рангови за одрасле додељују се према сличној шеми. Једина разлика је у томе што за додјелу другог и трећег нивоа у тенису морате учествовати у 15 утакмица, а за прву - 20. Поред тога, да бисте добили прву категорију одраслих, морате победити два првостепена рвача и један кандидат за мастер спорта.

Освајање наслова кандидата за мајстора спорта је теже. Да би то урадили, неопходно је заузети 5-10 места међу појединачним или 2-4 у пару на Руском првенству или било којим међународним такмичењима.

Још увек постоји градација - мајстор спорта и мајстор спорта међународне класе. Да би добио титулу мајстора спорта, тенисер мора да узме 1-4 места на једно и прво место у двоструким мечевима на међународним турнирима или Руском првенству. Ако спортиста улази у топ 10 тенисера Руске тениске федерације до краја године, одмах му је додељен назив Мастер оф Спортс.

Назив "међународног мајстора спорта" подразумева да је тенисер дошао до ¼ финала отворених првенстава САД-а, Аустралије, Француске, Велике Британије или Олимпијских игара. Помоћи ће да добије ову почасну титулу и 1-2 места у зонама меча Купа Федерације (жене) или Дејвис купа (мушкарци) под условом 2 победе.