Модерен Жените Списание 2017

Женски тајни: На повеќето интересни и релевантни за жените.

Куќа

Како да го рибам за сушење сол

Пијат ладно пиво и зачинет со исушени риби, по напорниот ден - тоа е одличен хоби за многу луѓе. Сепак, сушени риби е скап деликатес дека во продавницата има голема цена.

Како да се готви торта со сирење со сирење: 3 рецепти

Сирење колачи (изварка) - дома готвење сад дека секој сака, без исклучок. Не е изненадувачки, некои домаќинки со изварка добиени густа, со други малку влажна, во третата - повеќе како суфле.

Како да се направи леб дома

Вкусни, крцкави и вкусна! Домашен леб е вистинско доживување. Така, денес треба да обезбеди некои рецепти кои ќе ви помогнат да се подготват домашен леб дома.

Како да се постигне поставената цел

За да започнете со тоа, треба да одлучите која цел ви се случува и што сакате. Размислете колку е важно за вас. Дали е вреди да почне сега, или е подобро да се почека поповолен момент? Ако одлучите

Диети

pomelo слабеење

Не толку одамна се појави на рускиот пазар на нов производ, чие име во многу збунувачки. А, вистината, каков вид на овошје - pomelo? Во меѓувреме, на плодот што дојдоа до нас од Тајланд, не само што има голем број на корисни својства, но, исто така, помага во борбата против дебелината.

Рајс исхрана за ефикасно тежина

Ориз жито има способноста да се излез на штетните материи од организмот. Ориз содржи осум есенцијални амино киселини, кои се од суштинско значење за секој здрав организам за нормална егзистенција:

Како ефикасно да се изгуби тежината на краставица

Оваа диета се базира на голема потрошувачка на вода и растителни влакна, бидејќи од овие компоненти е краставица. Менито е закажано за 7 дена. Во овој период, може да изгубите 3-5 килограми.

Како да имате време на телесната тежина до почетокот на сезоната на плажа?

Жените, забележувајќи ги своите големи колкови, зголемен половината, веднаш почнуваат да се гладуваат. Ова не е препорачливо! Да, се разбира, ќе се ослободите од вишокот килограми, но по која цена. Првиот

Photoshoot

Photoshoot бизнис жена

Мошне често деловни жени фотографии кои се сместени во бизнисот портфолија на корпоративниот веб-сајтови или други деловни ресурси, е нивната оригинална картичка, која ви овозможува да се направи првиот добар впечаток.

Почетна Фото сесија - идеи

Многумина веруваат дека да се организира фото добар почеток е многу едноставна. Се чини дека во неговиот дом - место за еманципација, и се што ви треба во вашите раце.

Позираат за фото снимањето

Секој фотограф ќе ви каже дека голем дел од фотосесијата за успех зависи од тоа колку успешна ќе бидат избрани држење на телото. И тоа е сосема природно, бидејќи ако мислите дека за тоа, навистина, без разлика колку е професионален фотограф, тој нема да биде во можност да направи добри снимки, ако овој модел ќе го избере inphotogenic или искрено лошо држење на телото.

Слика пукаат во шумата, во пролет

Пролет фото во шумата - одличен начин да се добие во близина на природата и да ја изразат својата креативност. Шумските предели донесе фотографии од одреден шарм, романтиката и мистерија.

Убавина

Како да се прават косата сјајна

Содржина: Како да се врати на совршена слика? Како правилно да се грижи за вашата коса? Некои едноставни spoblichchya направи магија сјајот маска за да се врати сјај негувани коса свилен, брановидна или водопад каскадни кадрици со природен сјај - исклучителен додаток за секоја жена.

Како да се исправи косата железо

Содржина: Избор Пегла Совети Жената е само еден проблем: ако е директно на косата, тогаш треба да ги навивам, ако напротив треба да се слагам во реду брановидна.

Трајна шминка веѓите - вршење на уметноста

Убава форма на веѓите му дава на лицето посебен шарм и експресивност, око станува отворен длабоко. Но, не сите девојки од раѓањето убави веѓи. Решението може да стане трајна шминка веѓа.

Хидратантна маска за коса дома

Секоја жена сонува дека нејзиното лице е врамено со прекрасни, бујна, сјајна кадрици, мек бранови падна врз рамениците. Но, често, за нега на коса, многу жени се ограничи само на употреба на шампон, дури и во најдобар случај, клима уред и балсам, купени во продавница.

Мода

жени ugg чизми

Женски зимски чизми ugg чизми брзо влезе во нашите животи, правејќи вистинска револуција во модерен начин. Женска Зимски ugg чизми денес - е изборот на независни и силни жени кои сакаат да носат удобни чевли без пета.

Плажа торби Викторија Сикрет

Тоа е време на летните одмори и топли летни денови. Тоа е невозможно да се остане во градот, особено за време на викендите! Доволно е да се купи еден од најпознатите модерни плажа кеси, го дофати со костим за капење и да одат на плажа да се чувствуваат целосно вкусот на летото и одмор пред недела работа!

Венчаници, високата мода

Облекуваат "високата мода" - сон на многу девојки, бидејќи високата мода се смета дека во нашето општество и извесна мера на успехот е репер за стил и вкус.

Топла хеланки за бремени жени

Во една интересна позиција на секоја жена е особено трогателна и нежен. Многумина се обидуваат да се задржи во форма и да ги следат модните трендови. Хеланки сега се на врвот на популарноста, се носи од страна на жените од сите возрасти.

Итн

Се чувствувам како човек ...

Прво, одлучете дали ова е проблем за вас. Сигурно си го избрал човекот со кого сега живееш, и оваа состојба е воспоставена со ваше одобрување или согласување. Можно е

бонтон облека

Секој од нас се сеќава на популарна мудрост кои ги исполнуваат на облека. Правила на бонтон во облека биле измислени за причина. Да убаво, елегантно и внимателно се погледне во секоја ситуација и во која било облека, да се разгледа неколку правила на однесување во смисла на облека.

Најпродавани парфеми

Мода менува брзо, една збирка доаѓа по друг, а тоа ги принудува perfumers да остане во чекор со времето. Понекогаш, тоа ќе влијае на квалитетот и вкусот на својата уникатност. Таквите духови се еднодневни

Како да напишете објаснување

Како да напишете објаснување
Името на структурната единица треба да биде означено во левиот агол. Треба да биде напишано како што е пропишано во листата на персоналот одобрена и во сила во моментот на пишување. Наспроти структурната

Везана

Завеси во кујната со рацете

Кујна - место каде што ние трошиме многу време. Ако сакате да ја уникатен поглед на повеќето едноставно и ефикасно решение за кујна завеси кои ги направат своите сопствени раце се направи.

Како да се исткае фигура креатура со жартиери на машината и не, на вилушка за пребарување - чекор по чекор инструкции и дијаграми, фотографии и видео клипови

Нови и веќе доби приврзаници кај децата и адолесцентите во насока на везана - ткаење на различни видови животни, приврзоци, белегзии, приврзоци, фигурини на гуми за џвакање Виножито Разбој.

Крстот бод на мобилен кола нумерирани теми за почетници да го симнете бесплатно видео обука

Crocheting - омилено хоби на многу жени игла, затоа што со таков хоби е да се создаде прекрасни слики. За минимум потребните знаења на везана, способноста да се разбере шеми и потребните атрибути.

Poinsettia: божиќен цвет во вашиот дом

Боја спектар на зеленило може да биде различна, од светло-црвена до розова или крем. Во состојба на одмор, листовите се од пунчети со обична зелена боја. Грижа за poinsettia е доста комплексна, бидејќи фабриката

Семејството и децата

Како да комуницирате со свекрва

Станувате нов член на семејството, ќе привлечете посебно внимание, кое често е насочено кон откривање на сите ваши тајни и недостатоци. Комуникацијата со свекрвата е тежок, но сепак неопходен елемент

Како да се подели имот за време на развод

Како општо правило, брачните другари стекнати од брачните другари за време на бракот се сопственост на нивниот заеднички имот. Ова значи дека кога е разведен, тој е предмет на поделба по барање на некој од нив. До заедничка сопственост

Семеен конфликт пред свекрвата

Свекрвата секогаш е тежок аргумент во конфликт со нејзиниот сопруг. Ако можете да ја добиете нејзината поддршка, сметајте дека сте многу среќни. Таквиот роднина секогаш ќе го убеди младиот брачен другар да

Митот за образование: Децата мора да ги почитуваат!

Родителите доживуваат претерана среќа, јаделе дете послушно. Всушност, двојноста и рамнодушноста се двете главни последици од ова однесување. Со двојност, сеуште можете да го прифатите. Двоен живот

Односи

Зависност од сексуалноста на знаците на зодијакот: како да се изградат врски

Овен Машко за секс, за тоа прашање, во остатокот, неконтролираното, нетрпеливи и заднината. Претставниците на овој знак на Зодијакот сигурно не може да бидат прекорени од недостатокот на темперамент. Овен секогаш е подготвен за

Како да се ослободите од досадни девојки

Типот на жени кои ги преместуваат своите грижи и проблеми на вашите раменици се нарекува наметливо, наметливо. Од такво psevdoprugru потребно е итно да се ослободите. Подгответе голем лист хартија,

Забранети теми во разговор со маж

Првиот состанок со човекот кој ви се допадна е многу возбудлив настан. Емоционалниот стрес често ги прави жените премногу разузнавачки. Од една страна, помага да се воспостави контакт побрзо и одржување

Како момче убаво е да се каже "не"

За да започнете со тоа, одлучувајте, што сè уште сакате: да се вознемирувате до досадно дечко или да оставите пријатен иритирачки впечаток за себе? Ако вашата цел е прва, не се засолнајте се со надеж, најверојатно вие

Здравје

Придобивките и штетите на сода

Шалтерите на продавници обично се полни со огромна количина на газирана вода од различни брендови, извори и производителите. Но омилен пијалак може да биде многу штетно.

Лекови кои го намалуваат крвниот притисок

Хипертензија или висок крвен притисок влијае на околу секој трет жител на нашата планета. Ризикот од заболување е да се зголеми ризикот од смрт од мозочен удар и срцеви заболувања.

Чоколадни убавини тајни

Какао зрна од кој е направен чоколадо, содржат широк спектар на витамини, минерали, антиоксиданси, есенцијални масни киселини, како и кофеин, кој помага во намалување на заморот, оживува

Медитација на смиреност: апарати, особено како резултат.

Целиот живот на овие денови - ова е голем стрес, и ние сме навикнати на тоа. Ментална рани никој и не ги или маскирна апчиња да се полее со алкохол третман, и тие полека скапува и ни го отруе од внатре.